Sosyal Medya Devi Facebook'un Hisseleri Resmen Çakıldı

Facebook’un yeri, şüphesiz diğer sosyal medya platformları içerisinde ayrıdır. Bunun sebebi ise hemen hemen her yaştan ve her kesimden insana hitap ediyor olmasındandır. Ayrıca kullanımının basit olması sebebiyle diğer sosyal ağlara göre daha çok kullanıcıya sahiptir ve kullanıcı sayısı günden güne daha da artmaktadır.
UZAY ÇAĞINA YÖN VERECEK OLAN “SPACEX” NEDİR

                Uzay çağından bahsettiğimiz ve pek çok gezegene ulaştığımız şu dönemde bilim adamları, özellikle yatırımcılar bu konuda iyice bir merak durumuna girdiler. Yatırımcılar diyoruz çünkü bunların arasında en fazla dikkati çeken ve kısa bir zaman önce ülke gündemimizde konu olan Elon Musk bulunmakta. Paypal şirketler ortaklarından biri olan Elon Musk, uzaya ve bilime olan merakı ve ilgisiyle bilinmekte ve bu şekilde popülerite kazanımı sağlamıştır. Şu sıralarda konuşulan önemli konu ise Elon Musk’ın projesi.


KALKAN BALIĞININ AZALMASI

                Balık pazarı sektöründe kalkan balığının azalması ve fiyatının gittikçe artması sebebiyle insanların aklında kalkan balıklarının nesli mi tükeniyor? Soru işaretleri gelmeye başladı. Balık pazarlarının vazgeçilmez ürünü ve Türk mutfağının da vazgeçilmez lezzeti olan kalkan balığının artık neredeyse yok denecek kadar az olması insanları korkutmaya başladı. Bununla birlikte hamsi ve istavrit e yönelen insanlar da diğer balıkların fiyatlarının artmasından endişe duyuyorlar.


CHRİSTMAS ve YILBAŞI AYIRIMI ARASINDA Kİ FARKLARI

Malumunuz üzere yılbaşı yaklaşmakta. Her insan için yılbaşı önemli bir gündür. En eğlenceli anların, en mutlu günün ve har zaman en iyisinin dilendiği bir gündür yılbaşı günü. Bu günde insanlar bütün kederlerinin üzüntülerini bir kenara bırakır, heyecan ve mutlulukla yeni yılın gelişini iple çekerek eğlenirler. Bazen toplum olarak yanlış kanıya vardığımız zamanlar da oluyor. Özellikle yılbaşı ve Christmas arasında ki ayırım konusunda her zaman bir yanlış anlama ve idrak etme durumu söz konusu olmuştur. Bu durum yıllardan beri süregelmektedir.


IKEA’YA ŞOK

            Hollanda menşeli önemli bir mobilya üretici firması olarak bilinen ve ülkemizde pek çok şubesine sahip olan IKEA ile ilgili önemli gelişmeler meydana geldi.


Iphone 8 Mi? Iphone X Mi?

Yılın en büyük sorularından biri olan iPhone X mi yoksa iPhone 8 mi en iyisidir? Yeni bir iPhone cihaz konusunda satın alma konusunda hâlâ kararsız olan insanlar bu soruyu soruyor ve merakla bunun yanıtını aramaya çalışıyor. Bununla birlikte piyasanın iki dev ürünü olan iPhone 8 ve iPhone X konusu itibariyle en verimli çalışma prensibini hangi model belirlediğine dair sorular da yükseliyor. Eliniz cebinize gitse dahi aklınızda soru işaretlerinin kalmasının gayet doğal olması ile beraber birkaç saatte tükenen iPhone X ön siparişlerinin ardından karar bu konuda karar verme zamanın geldiğini biliyoruz.Apple’ın Güvenlik Açığı Bulundu

Teknolojinin hızla gelişmesi demek her zaman güvenilir olacağı anlamını taşımamaktadır.  Pek çok güvendiğimiz cihaz y ada programın da pek çok güvenlik açığı olabiliyor. Bu güvenlik açıkları çoğu zaman şirketler tarafından bulunup halledilse de bunun büyük bir kısmında ki kullanıcılarının da payının olduğu aşikâr bir durumdur.


2018 Yılbaşı Milli Piyango Bileti

            Her yılın vazgeçilmez geleneği olan milli piyango bu yılda büyük ikramiye ve büyük umutlarla insanların karşısına çıkıyor. Her yıl sürekli bir gelenek haline gelmiş ve herkesin izlerken nefesini tuttuğu milli piyango da ikramiyeler belli oldu.


YENİ NOKİA

                Cep telefonu sektörü uzun yıllardır devam eden, sürekli gelişim ve yenilenme içerisinde olan ve yeniliğe yetişemeyen firmaların geride kalıp battığı bir sektördür. Şu an piyasada bulunan firmalar bütün güncelliğini koruyarak kendi parçalarını, işletim sistemlerini üretmeye devam etmektedirler. Burada ki firmaların durumu yıllar geçtikçe değişebilir. Buna en büyük örnek olarak Nokia firmasını örnek verebiliriz. Yıllarca sektörün en zirvesindeydiler fakat akıllı telefon sektöründe geri kaldılar ve iflas bayrağını çektiler.


OYUN DÜNYASININ YENİ GÖZDESİ: PlayerUnknow’s Battlegrounds

Teknoloji, her zaman hızla gelişen, yenilenen ve nesil aktarmayı bilmeksizin sürekli gelişmeyi hedefleyen bir sektördür. Bu sektör her geçen yeni yazılım, işlemci ve diğer teknik ürünleri ile hızla gelişimini sürdürmekte ve insanlara yeni pek çok alternatif sunmaktadır. Hızla gelişen bu sektörün belki de en köklü, en hızlı ve en profesyonel sektörü ise oyunlardır. Oyunlar da hızla gelişirler ve eğlence sektörüne her yıl yeni tecrübeler vaat ederler. Kimisi anında biter, kimisi ise bir kült eser niteliğinde anılarımızda, hafızamızda, bilgisayarımızda ve odamınız en nadide köşesinde dururlar.


HUAWEİ MATE 10 SATIŞA ÇIKTI

                Teknoloji sektörünün en önemli paydasını elinde tutan akıllı cep telefonları piyasası, gün geçtikçe rakiplerine karşı deyim yerindeyse “en iyi kozlarını” oynamaya devam ediyor. Bu konuda önemli adımlar atan Huawei markası da bu sektörde kendini kalitesiyle belli eden ürünleri ile göz önüne çıkıyor.


EV GÜVENLİĞİ

Kötü bir zamanda yaşıyoruz. Her an ne olacağını bilmediğimiz kazalara açık bir durumda yaşantımızı sürdürmeye devam ediyoruz. En çokta kendimizden önce gelen evimiz bu tehlikelin zamanların en büyük mağdurlarından biri oluyor. Pek çok zaman kendimizce önlemler alarak bu sorunu bir nebze önlemeye çalışıyoruz. Ama biraz daha masraf yaparak bu tür yaşanabilecek kötü durumları minimum düzeye indirmiyoruz?


Chrome Panik Butonu

 İnternet dünyasında kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak pek çok seçenek bulunmakta ve hala bu seçeneklerin sayısı artmakta. İnternet kullanıcılarının ihtiyaçları doğrultusunda bilgi güvenliği, hataların minimuma indirilmesi, yabancı gözlerden korunma pek gibi pek çok durumu göz ardı etmeksizin çalışarak yeni çözümler üretiliyor.


CEP TELEFONLARINDAKİ REKABET

2017 yılını geride bırakıp 2018 yılına girerken cep telefonu sektöründe büyük atılımlar da gözden kaçmadı.  Akıllı cep telefonu sektöründe ki amansız mücadeleye katılmış bütün firmalar 2017 yılında yeni çıkardıkları ürünlerini tanıtarak ve pazarlama yarışına öne geçmeye çalışarak en fazla satışı yapmaya çalıştı ve hala devam etmekte.


BİLGİSAYARIMIZI NASIL SEÇMELİYİZ

Gün geçtikçe gelişen teknoloji ve artan yeniliklerle birlikte pek çok zaman yetişemez olmuş durumdayız. Yeni oyunlar, yazılımlar, tabletler, bilgisayarlar ve dizüstüler sebebiyle en iyisinin hangisi olduğunu seçmekte çoğu zaman zorlanıyoruz. Esasında ne kadar iyi olduğunu bildiğimiz halde reklam stratejisi yüzünden nasıl olduğunu anlayamıyoruz. Bu yazımızda ise bu konuda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.


Online platformda Emlak piyasası

Emlak, insan hayatının olmazsa olmazlarındandır ki, barınma ihtiyacı tartışmaya tabi olmayan bir ihtiyaçtır. Doğal olarak tüm nüfusun barınabileceği kadar emlak söz konusudur ki, emlak piyasasında işyeri vasfındaki yapılar da söz konusu olduğunda, ciddi bir rakamdan söz edilmesi durumu ortaya çıkar.


Konsol oyunu ve internet kafelerin hayatımızdaki yeri

Bilgisayarlar icat edildiğinden beri, iş için kullanılan türleri dahil olmak üzere tüm bilgi işlem cihazlarında oyunlar standarttır. Hatta sadece oyun için geliştirilen bilgisayarlar ve atari ismi verdiğimiz oyun makineleri kullanılmıştır ki, bir dönem dünyada ciddi satış hacimlerine ulaşan bu cihazların girmediği ev neredeyse yoktur.


İletişim bilgileriniz internette neden yer almalı

Günümüz işletme stratejileri, rekabetin hemen her sektörde ciddi şekilde yoğunlaşmış olmasından dolayı, daha az kara karşılık, daha yoğun bir müşteri trafiğine odaklanmaktadır. Bir hizmet, satılabilir hale gelebilmesi için potansiyel müşterilere duyurulmalıdır.


Hizmetlerinizin tanıtımını online platformlarda yapın

Günümüz koşullarında potansiyel müşterilerinizin size ulaşması için sahip olduğunuz en iyi seçenek hangisidir? Diye soracak olursak kuşkusuz internet ortamı cevabını alırız. Hemen her ürün ve hizmet için mevcut şartlar altında mutlak tanıtım zemini online platformlardır. İster taksi durağı işletin, ister bir otel sahibi veya teknik servis hizmetleri veren bir firma olun; müşterilerinizin sizi arayıp bulacakları zemin internet olacaktır.


Günümüz rahatlığı paket servisler

Karnınız acıktığında ne yaparsınız? Mesela yarım saat içerisinde kendiniz yemek hazırlayabilir misiniz? Ya pekiyi şöyle dev bir burger, olsa nasıl olurdu veya acılı bir dürüm? Elbette bunlara hayır demez ve telefona sarılırsınız. Son derece kolay biçimde yemeğinizi sipariş eder, yemeğinize kolayca ulaşırsınız. Artık motokurye ekipler sayesinde siparişler adrese hızla ulaşıyor.


Eğitim sorunumuz eğitimsizlik

Yılardır ülkemizin kanayan yarası, şeklinde klişe bir girişle bahsettiğimiz eğitim konusu, aslında klişe olmaktan çok, realitelerimizden birisidir. Maalesef, oldukça verimsiz bir eğitim sistemine karşın, ciddi bir eğitim ihtiyacımı vardır ve bu sorun yığılarak büyümektedir. Her yeni nesil bir öncekinden daha geniş imkanlara sahipmiş gibi görünse de aslında durum tam olarak böyle değil. Evet, artık teknoloji ve eğitim materyalleri bakımından yeterli seviyeye geldiğimiz söylenebilir.


Düğün yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Hayatınızın en önemli anlarından bir tanesi, hatta hanımlar için belki de en önemlisi kuşkusuz düğündür. Her şeyin mükemmel olması için ciddi hazırlıklar yapılır ki, bu noktada dikkat edilmesi gereken birçok husus vardır. Örneğin; hiçbir kadın Gelinlik konusunda duyarsız değildir. Bu düğünün belki de en önemli unsuru hatta simgesidir. Doğru bir gelinlik için düğünden aylar önce harekete geçilmeli ve tam anlamıyla istenen sonuçlar için özel dikim yaptırılmalıdır. Tabii düğün günü gelini tam anlamıyla gelin yapacak bir bayan kuaför seçimi de önemli unsurlar arasındadır bunu da önceden planlamakta fayda vardır. Tabii düğün saatler içinde bitiyor olsa da, o anları kalıcı hale getirmek için tercih edilecek fotoğrafçı Gelinlik ve bayan kuaför seçiminden sonraki en önemli safhadır. Tekrar yaşamanızın mümkün olmadığı anları en iyi şekilde kayıt altına almak, iyi bir fotoğrafçı tarafından mümkün olabilecektir.


Alışverişin hayatımızdaki yeri

Alışveriş, batıdan farklı olarak, yakın zamana kadar hayatımızın patolojik bir bileşeni değildi. Ancak, günümüzde alışveriş, en az bir Amerikalı kadar zaman harcadığımız ve nerdeyse patolojikleşmiş bir sorun haline gelmiş durumda. İhtiyacımız olan hediyelik eşya dükkanına girdiğimizde alacağımız hediyenin yanında en bir tane de ihtiyacımız olmayan ürün alıyor, bebek ürünleri satın almaya giderken, dolaba sığmayacak kadarına sahip olsak da bir ayakkabı daha alıyoruz. Hele ki giyim alışverişlerinde ulaşılan nokta pek çoğumuz için artık israf olarak tanımlanabiliyor. Online platformların ortaya çıkmasından sonra hemen her ürüne birkaç tıkla ulaşabiliyor olmak hayatımızı kolaylaştırırken belki de gereksiz alışveriş alışkanlığını da frenleyebilecek gibi görünüyor.


Online platformda araç piyasası

Ülkemizde uygulanan vergi dilimlerinin yüksek olması sebebiyle, insanlar 2. El araçlara daha çok ilgi gösteriyor. İkinci el araç piyasası, her geçen gün değer kazanan ve büyüyen bir piyasa olmaya devam ediyor.


Hizmetlerinizi online platformlarda tanıtın

İçinde bulunduğumuz teknoloji çağının bize en büyük getirisi internet oldu. İnsanlar bir hizmet satın almak istediklerinde öncelikle Google’ı tercih ediyor. Taksi, çilingir, kuru temizleme gibi bir çok sektörde Google aramlarının her geçen gün arttığını gözlemliyoruz.Neden Şehrinde Ne Var

İnsanların her türlü ihtiyaçlarını karşılayacağı ev,araba,motorsiklet ve diğer tüm motorlu araçlarını satabileceği ücretsiz ilan sitesidir.


Ücretsiz ilan siteleri, satıcılara ne gibi faydalar sağlar?

Ücretsiz ilan sitelerinin en büyük faydası ücretsiz olmasıdır.Ücretsiz olmasının dışında birçok yararı vardır.Bulunduğunuz şehirde olanı biteni görmek sıfır yada ikinci el otomobil piyasasını öğrenme ve inceleme fırsatı sağlar.Otomobiliniz var ise aracınızın ortalama değerini size sunar.